Pohádkové předjaří

Je první půlka března, z Česka mi přátelé posílají fotky zasněžených kopečků, ale tady v Londýně už skoro vládne jaro. Rozkvetlé kamélie a narcisy, koberce krokusů a záplavy sněženek. Prostě pohádka. A kaliny? Ty na sebe neupozorňují okázalými květy, zato jejich vůně se nese dodaleka a ťukne mě do nosu vždycky v tu pravou chvíli – třeba když bych si chtěla v duchu postěžovat, že zase musím do práce, když je venku tak krásně.

Ale jak už jsem vám v jednom z povídání psala, pracuji ve školkách a školách jako asistentka a často, ale opravdu často, býváme s dětmi venku. A aby to nebylo málo, rozhodla jsem se už vloni, že budu co nejvíce, pokud to jenom trochu půjde, chodit do práce a z práce pěšky. I když ještě jaro nezačalo, myslím, že už mám splněný odznáček „100 jarních kilometrů“. (Ti dříve narození si jistě ještě pamatují.)

Chodit pěšky má spoustu výhod. Když pominu to, že ušetřím za autobus, pěkně se po ránu protáhnu a když jdu pěšky domů, tak se mi zase vyčistí hlava pohledem na květiny v předzahrádkách. Ale hlavně: zachytím i pár slunečních paprsků a právě o nich bych dnes chtěla psát.

Sluneční paprsky dělají teď po zimě svět krásnější. Otevírají doširoka krokusy a malují na okvětních lístcích něžné stíny. Kočky jim nastavují své kožíšky a i nám je to milé, když nás pohladí po tváři. To má člověk dojem, jako by ho ty paprsky pohádkově pohladily i po duši.

Jak je to ale s účinky na naše zdraví? Na to psychické působí jistojistě. Žel na to fyzické ještě moc ne. Nečekejte, že se díky nim zásobíte vitamínem D, to ještě teď v našich zeměpisných šířkách nefunguje, snad až za měsíc, až v dubnu bude stát slunce výš. Škoda, že se obecně moc neví, že tohle předjarní sluníčko nám s vitamínem D moc nepomůže.1

Když bych si tady otevřela reklamní okénko, tak bych vám mohla doporučit náš produkt Forever Immublend™ který díky vitamínu D a dalším složkám posiluje imunitu.

Kromě zmíněného vitamínu D obsahuje Forever Immublend™ laktoferin, který podporuje tvorbu imunitních buněk a podporuje prospěšné bakterie ve střevech, stejně jako obsažené fruktooligosacharidy. Dále obsahuje dva výtečné pomocníky v boji proti infekcím: vitamín C a zinek. A to všechno je obohaceno houbami maitake a shiitake. Prostě dobrá volba k posilování tak potřebné imunity.

A k tomu hurá ven na čerstvý vzduch a budeme zdraví jako rybky!

1 https://www.vimcojim.cz

Napište si o e-book zdarma:

Volné radikály, antioxidanty a já

Neradi používáte cizí pojmy a slova, kterým nerozumíte? Já rozhodně! A tak jsem se vydala pátrat po obsahu slov \"volné radikály\" a \"antioxidanty\". 

Jak se to odrazilo v mém životě? Přečtěte si v mém prvním e-booku, který jsem si sama pro sebe napsala. Budu šťastná, když přinese užitek i vám.

Bronya

Jak naložím s Vaší e-mailovou adresou?

Poskytnutím e-mailové adresy souhlasíte s občasným zasíláním novinek. O svou e-mailovou adresu nemusíte mít obavy, je u mě v bezpečí. Jsem sama správcem své e-mailové databáze a nikomu dalšímu Vaše osobní údaje neposkytuji.

Pokud si nepřejete ode mne dostávat žádnou poštu, můžete mi kdykoli napsat a Vaši adresu z databáze vymažu.

Děkuji Vám za Vaši důvěru.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • Rubriky
 • Už jsou čtyři – přibyl nápoj s mangem
 • Přečtěte si také:
 • Archivy
 • Cesta ke každodenní svěžesti
 • Klikni na obrázek
 • Balíček nejoblíbenějších produktů
 • Po náročném dni
 • Aloe vera gel bez konzervačních látek, lepku a cukru
 • E-booky zdarma

  Těší mě, že navštěvujete můj blog.
  Jako poděkování jsem pro Vás připravila dva elektronické sešitky –  e-booky, o které si můžete napsat tady:
  https://zdraveji-bronya-gill.cz/zdarma/

 • Zubní gel bez fluoru
 • Energie nejenom pro sportovce