Kdo jsem?

Učitelka a propagátorka zdravého životního stylu. O zdravý životní styl se aktivně zajímám už téměř 30 let.
Pomáhám lidem žít zdravěji.

Jmenuji se Bronia Gill. Miluji přírodu a všechno, co s ní souvisí.
Ráda se s vámi podělím o své zkušenosti s divokou zeleninou, bylinkami i jinými náměty, jak žít zdravěji a lépe. Představím vám knihy, ve kterých jsou studie dokazující, že žít zdravěji má smysl. Ráda zveřejním i vaše zkušenosti, nápady a podněty a pokud budete potřebovat, poradím vám s nákupem a využitím potravinových doplňků a kosmetiky společnosti Forever.

Vize

Společně s vámi hledat a nacházet cesty, jak žít zdravěji a lépe. 

Můj příběh

Jak to všechno začalo.....

Už odmalička jsem ráda běhala naboso po louce i v lese, voněla ke květinám a občas je i ochutnávala. Na talíři jsem měla raději květák než bůček. Když jsem pak měla svoje děti, začala jsem se zajímat o zdravý životní styl i teoreticky a hledat nové cesty, jak by mohla naše rodina žít zdravěji. S dětmi jsme cvičili podle osobních rad paní profesorky Jany Berdychové i podle knížky pana MUDr. Kocha Výchova kojence v rodině. V Česku jsme mezi prvními už od roku 1986 plavali s dětmi ve vaně naplněné po okraj vodou a ušila jsem si "klokánka", popruhy na nošení dětí. Z různých stran jsem slyšela, jak je to všechno nebezpečné a jak to může dětem škodit. Těm mým to ale kupodivu prospívalo. Pobývali jsme hodně v přírodě, naučila jsem se masírovat a hledala způsoby, jak zdravěji vařit. Setkala jsem se s lidmi, kteří mě v tom podpořili a pomohli mi poznávat nové cesty za zdravějším životem.

Od roku 1989 jsme několik let jezdili každé prázdniny pod stany do vesničky Chmelná na tábor pro rodiče s dětmi, které vedla PhDr. Miluška Kubíčková. Tam se, díky jejímu odbornému vedení a obětavé péči, moje obzory rozšiřovaly. Další informace jsem nasbírala z knih, časopisů i přednášek v Klubech zdraví, které jsem více než deset let pomáhala připravovat. 

Myslela jsem si, že žiji zdravě, ale zapomínala jsem na odpočinek, a tak jsem asi před patnácti lety onemocněla boreliózou, která se mi později znovu vrátila. Co mě to naučilo? Že musím své zdraví promýšlet stále znovu a není možné nechat něco náhodám. 

V loňském roce jsem byla jedním ze svých dobrých známých přemlouvána, abych pokračovala v předávání zkušeností na internetu a navázala tak na stránky, které jsem v minulosti připravovala pro hanušovickou skupinku. Různě jsem se vymlouvala, až jsem přece jenom neodolala a opravdu začala. Na konci března 2018 jsem založila facebookovou skupinu a tyto stránky. 

Protože je pro mnohé lidi obtížné začít zdravěji žít, budu sdílet nejenom různé inspirace, studie a zkušenosti, ale také vám mohu jako nezávislý distributor  společnosti Forever nabídnout i produkty, které vám cestu za zdravějším životem usnadní. 

Ráda přijmu vaše podněty, nápady a připomínky, jak stránky obohatit. Budu moc ráda, když vám pomohou žít zdravěji a lépe.

Reference

S paní Broniou Gill se znám již více než dvacet pět let. Je to člověk spjatý s přírodou a s velkým srdcem. Již od svého tatínka - přírodovědce převzala určité schopnosti rozumět přírodě a jejím vzácným darům. Takže vás může seznámit nejen s jedlými rostlinami, ale i úžasnými zkušenostmi ze svého cestování po světě a dobrými radami
z oblasti zdraví. Také se aktivně zapojuje a pomáhá při organizaci Klubu zdraví v Opavě Na Rybníčku 60 a může
i Vám pomoci zdravěji a lépe žít.

Daniela Fréharová

Klub zdraví Opava