Když mlsat, tak zdravěji

Nejsem žádný asketa a ráda si zamlsám. Ale jak, aby to nebyl pro organismus moc velký šok a zátěž? Hledám co nejlepší varianty a vybírám si to, co je zdravější. Dělám si různé kaše, krémy, pečené dobroty a občas dostanu chuť třeba i na zmrzlinu.

Dá se vyrobit doma. Zdravější než ta v obchodě. Třeba z mraženého ovoce a sojové šlehačky nebo banánů. A když si ji chci vychutnat v parku na lavičce, tak si zajdu tam, kde neprodávají zmrzlinu s chemickými příchutěmi, ale s opravdovým ovocem. Třeba tady. Nejraději mám zmrzlinu borůvkovou.

Borůvky a černý rybíz mám i v mrazničce a když mám chuť na sladké, přidám si k tomu i hrst těchto fialových kuliček.

Borůvky jsou bobuloviny. Víte, jaký má vliv bobulové ovoce na zdraví člověka? Obsahují poměrně hodně vápníku, železa, hořčíku i vitamínů – třeba C a E. Takové borůvky obsahují i sto padesátkrát více antioxidačních jednotek než jablka.1

A co cukr, který obsahuje bobulovité ovoce? Není problém, když se ještě navíc přidá k cukru, který je v našem mlsání? Ne, není. Dokonce když přidáme bobuloviny s jejich obsahem fruktózy k běžnému mlsání s nějakým obsahem cukru, tak se hladina cukrů v naší krvi nezvýší.

To je zvláštní, že? Člověk by čekal, že cukr z mlsání + cukr z bobulovin se budou sčítat a budou působit na naše tělo společně. Ale bobuloviny obsahují navíc i vlákninu, která vyvolává v žaludku a tenkém střevě tzv. „želatinový efekt“, který zpomaluje uvolňování cukrů a zabrání tomu, aby naše glykemická křivka vypadala jako alpské vrcholy. Člověk pak není tak vyčerpaný jako po konzumaci jídla s velkým glykemickým indexem. Navíc bobuloviny obsahují i přírodní látky (fytonutrienty), které snižují hladinu cukru v krvi. Bobuloviny pomáhají našemu tělu cukry odbourávat.

Když budeme denně jíst k jídlu (zvláště ke sladkostem) navíc ještě bobuloviny a další drobné barevné ovoce, tak uděláme pro své zdraví skvělou věc.

Začátkem léta zrají jahody, potom maliny, borůvky, rybíz, višně a třešně. Co si z toho vybrat? Všechno. A čím tmavší, tím lepší. Tmavé ovoce totiž obsahuje více účinných látek. Také se můžeme zásobit na zimu tím, že ovoce zmrazíme. Studie věnované třešním, višním, brusinkám a jahodám prokázaly, že většina živin ve zmraženém ovoci zůstane.

Ne vždycky ale máme zmražené nebo čerstvé ovoce po ruce. Jak si pomoci? Jedním ze způsobů je Forever Pomesteen Power, který je speciální směsí ovocných výtažků. Obsahuje například brusinkovou šťávu a šťávu z granátových jablek, extrakt z borůvek, ostružin, malin a hroznových jadérek. A také mangostan (Garcinia mangostana), který je pro své antioxidační vlastnosti i pro svou lahodnou chuť označován za „královnu ovoce“. Je zdrojem vitamínů A, C, E a železa. V lahvi Forever Pomesteen Power je zdravý přídavek k našemu mlsání vždycky po ruce. Můžete si jej objednat ZDE.

A co s ním? Osvěžte Pomesteenem letní nápoje nebo ho jednoduše přidejte za studena do svých oblíbených dobrot. Prostě mlsejte zdravěji.

Zdroje:

Obrázky:

www.pixabay.com

foreverliving.com

1Dinstel RR, Cascio J, Koukel S. The antioxidant level of Alaska´s wild berries: high, higher and highest. Int J Circumpolar Health. 2013; 72. IN: GREGER, Michael: Jak nezemřít. Noxi, Bratislava 2017. ISBN 978-80-8111-390-1, str. 304.

Leták Forever Pomesteen Power

Upozornění: Informace uvedené v příspěvku jsou podnětem ke zdravějšímu životu a nemají nahradit lékařskou péči.

 

Napište si o e-book zdarma:

Volné radikály, antioxidanty a já

Neradi používáte cizí pojmy a slova, kterým nerozumíte? Já rozhodně! A tak jsem se vydala pátrat po obsahu slov "volné radikály" a "antioxidanty". 

Jak se to odrazilo v mém životě? Přečtěte si v mém prvním e-booku, který jsem si sama pro sebe napsala. Budu šťastná, když přinese užitek i vám.

Bronya

Jak naložím s Vaší e-mailovou adresou?

Poskytnutím e-mailové adresy souhlasíte s občasným zasíláním novinek. O svou e-mailovou adresu nemusíte mít obavy, je u mě v bezpečí. Jsem sama správcem své e-mailové databáze a nikomu dalšímu Vaše osobní údaje neposkytuji.

Pokud si nepřejete ode mne dostávat žádnou poštu, můžete mi kdykoli napsat a Vaši adresu z databáze vymažu.

Děkuji Vám za Vaši důvěru.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • Balíček nejoblíbenějších produktů
 • Nejenom pro ochranu a regeneraci vlasů
 • Připravím za vás originální dárek
 • Jak se cítit svěže i v parných dnech
 • Klikni na obrázek
 • Po náročném dni
 • Aloe vera gel bez konzervačních látek, lepku a cukru
 • E-booky zdarma

  Těší mě, že navštěvujete můj blog.
  Jako poděkování jsem pro Vás připravila dva elektronické sešitky –  e-booky, o které si můžete napsat tady:
  https://zdraveji-bronya-gill.cz/zdarma/

 • Přečtěte si také:
 • Archivy
 • Rubriky
 • Zubní gel bez fluoru
 • Energie nejenom pro sportovce
 • Hlídání dětí