Vyrob si sám

Nesehnali jste dezinfekci na ruce a stresuje vás to? Vyrobte si ji doma sami. Na internetu najdete různé návody na jejich výrobu.

Já vyzkoušela kombinaci slivovice + aloe vera gel. Slivovici jsem před časem dostala ve velké lahvi. Je domácí, silná, krásně voní a hlavně je jí hodně.

Na pití se nehodí, je prý „horší kvality“. U mě ani nehrozí, že bych ji chodila upíjet. Měla jsem ji na masírování kloubů a její vůni přímo miluji, což je asi u abstinenta docela nezvyklé a legrační, že?

Slivovice obsahuje alkohol a ten má dezinfekční účinky, jenže zároveň vysušuje pokožku, takže se nedá používat jako dezinfekce na ruce přímo.

Nedávno jsem dostala recept, jak si vyzkoušet domácí přípravu dezinfekce na ruce. Recept zněl: Třetina lahvičky vodky, pár kapek Tea tree oleje a pár kapek kvalitního levandulového oleje. Zamíchat, doplnit aloe vera gelem, znovu promíchat, nalít do malé lahvičky a používat.

Já bych ještě doplnila jednu věc: Před použitím vyzkoušet na malém kousku kůže na předloktí, jestli nejste na směs alergičtí. Tak to dělám se všemi krémy, mastičkami a jinými přípravky, které začínám používat.

Udělala jsem si trošičku gelu na zkoušku, ale vůně mé milé slivovice, tea tree oleje a levandule se spolu ve směsi praly a nebylo mi to příjemné. Tak jsem si pro další použití recept trochu upravila a udělala si ještě druhou a třetí variantu:

V druhé variantě jsem smíchala jen slivovici (asi 1/3 obsahu) s čistým aloe vera gelem (2/3 obsahu).

Gel z aloe vera se do alkoholu přimíchává proto, že zabraňuje vysušení kůže alkoholem, pokožku hydratuje, vyživuje a sám ji také lekce dezinfikuje.

Použila jsem tento gel:

Aloe Vera Gelly

Výsledek byl příjemný, nicméně některým lidem vadí, že Aloe Vera Gelly je na dlaních ještě chvilku jakoby lepkavé, než úplně zaschne. Já jsem si už na to zvykla, mně to nevadí, protože vím, že to je opravdu kvalitní gel. Je to téměř jakoby člověk použil dužninu přímo z listu aloe, a ta je také lepkavá.

Vyzkoušela jsem tedy ještě třetí variantu: Místo Gelly jsem použila Aloe Lotion.

Aloe Lotion

Je to koncentrovaný pleťový krém, který obsahuje 66,5 hmotnostních procent stoprocentního aloe vera gelu a k tomu jojobový olej, vitamín E, elastin a podobně a je pro pokožku opravdovým balzámem.

Pokud bych dělala desinfekční gel pro děti, tak bych určitě použila alkoholu mnohem méně, protože dětská pokožka je velice jemná. Kolik? Nevím, jistě by to bylo různé podle věku dítěte. Chce to cit a zodpovědnost. Také bych nedoporučovala nanášet přímo na kůži esenciální oleje.

Pro dezinfekci dětských rukou můžeme použít Aloe First. Ten dětem neublíží. Obsahuje aloe vera gel s propolisem a bylinkami.

Aloe First

Aloe First dezinfikuje a také hojí různá drobná kožní poranění, oděrky a záněty. A nevysušuje pokožku. Doma máme velkou lahev v ledničce a v kabelce nosím přelitý do malého spreje. Využívám ho často i pro sebe.

Říkáte si, že tyhle dvě poslední varianty dezinfekce rukou jsou méně účinné než dezinfekce, která se prodává přímo k tomu účelu? Máte pravdu. Ale řekněte mi, která dezinfekce je 100% účinná? Vždycky si výrobci nechávají prostor pro nějaké možné riziko.

Účinnost používaných přípravků zvýšíme tím, že nebudeme zbytečně sahat na plochy, kterých se dotýkali jiní, nám neznámí lidé, nebudeme si sahat na obličej a zvláště ne do očí, nosu nebo úst a budeme si minimálně vždycky před jídlem důkladně umývat ruce. To je návyk, který učíme naše děti už od malička a který nám v každé době pomůže žít zdravěji a lépe.

Jestli byl pro vás článek inspirativní, dejte mu svůj lajk a sdílejte dále.

A nezapomeňte do komentářů připsat svoje zkušenosti a nápady.

Upozornění: Článek neobsahuje lékařská doporučení. Popisuje osobní zkušenosti.

Zdroje:

https://www.lekarnickekapky.cz/leky/zdravotnicke-pomucky/dezinfekce-na-ruce.html

https://prezenu.joj.sk/relax-a-zdravie/514949-nezohnali-ste-antibakterialny-gel-na-ruky-takto-jednoducho-si-ho-mozete-vyrobit-doma?fbclid=IwAR3f_Bo_3sYl60o2LQgcbcqh8A_Y3IcZ3mqCEOSLTsUplCxUYNUiV7famME

https://www.kosmetickesuroviny.cz/Lih-denaturovany-dezinfekcni-prostredek-250-ml-d63.htm

Napište si o e-book zdarma:

Volné radikály, antioxidanty a já

Neradi používáte cizí pojmy a slova, kterým nerozumíte? Já rozhodně! A tak jsem se vydala pátrat po obsahu slov \"volné radikály\" a \"antioxidanty\". 

Jak se to odrazilo v mém životě? Přečtěte si v mém prvním e-booku, který jsem si sama pro sebe napsala. Budu šťastná, když přinese užitek i vám.

Bronya

Jak naložím s Vaší e-mailovou adresou?

Poskytnutím e-mailové adresy souhlasíte s občasným zasíláním novinek. O svou e-mailovou adresu nemusíte mít obavy, je u mě v bezpečí. Jsem sama správcem své e-mailové databáze a nikomu dalšímu Vaše osobní údaje neposkytuji.

Pokud si nepřejete ode mne dostávat žádnou poštu, můžete mi kdykoli napsat a Vaši adresu z databáze vymažu.

Děkuji Vám za Vaši důvěru.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • Rubriky
 • Už jsou čtyři – přibyl nápoj s mangem
 • Přečtěte si také:
 • Archivy
 • Cesta ke každodenní svěžesti
 • Klikni na obrázek
 • Balíček nejoblíbenějších produktů
 • Po náročném dni
 • Aloe vera gel bez konzervačních látek, lepku a cukru
 • E-booky zdarma

  Těší mě, že navštěvujete můj blog.
  Jako poděkování jsem pro Vás připravila dva elektronické sešitky –  e-booky, o které si můžete napsat tady:
  https://zdraveji-bronya-gill.cz/zdarma/

 • Zubní gel bez fluoru
 • Energie nejenom pro sportovce