Jsem ráda, že si můj nový blog našel své čtenáře. Vážím si toho, že jste tady, proto se vás chci zeptat: Kudy dál?

Zdraví nezávisí jenom na tom, co jíme. Překyselit organismus a vystavit ho tím vážnému riziku onemocnění  mohou i urážky, závist a vztek. A naopak: Takové pravidelné procházky lesem nebo běh mohou někdy pro naše zdraví udělat více než talíře super zdravého jídla a hromady potravinových doplňků.

Jistě se tady v blogu dočkáte článků o pohybu, kvalitním spánku, slunečních paprscích, divokých bylinkách a o všem, co mě osobně zajímá a přitahuje, přesto se chci ze všeho nejvíce zaměřit na oblast výživy. Proč? Protože právě v ní existuje mnoho mýtů a pověr, které dennodenně ovlivňují náš život a škodí nám.

A tak se objevují otázky: Opravdu nesolit? Kde tenhle mýtus vznikl? A když solit, tak jak a čím? Pít či nepít? Jsou potravinové doplňky jen zbytečný luxus? A jestliže jím denně ovoce, zeleninu a luštěniny, dávám tělu vše, co potřebuje?

Na tyhle i mnohé další otázky bych se chtěla blíže podívat a postupně vám  popsat, co jsem v průběhu svého mnoholetého hledání objevila, čím se řídím já a  proč.

Zároveň nechci, abyste mě napodobovali ve výsledcích, spíše v cestě. Abyste hledali to, co právě vám osobně a vašim blízkým vyhovuje a pomáhá. A já bych vás ráda podpořila ve vašem vlastním hledání, objevování a rozhodování a pomohla vám měnit zažitá schémata, pokud se rozhodnete žít zdravěji a lépe.

A tak vás chci požádat o vaše podněty, náměty a rady, na co se mám v článcích na blogu Zdravěji zaměřit, co vás v této oblasti nejvíce zajímá.

Napište mi, prosím, buď do komentářů nebo dole  na stránce do formuláře, co v současné době v oblasti zdravého životního stylu řešíte, s čím se potýkáte a co je pro vás důležité. Budeme společně hledat odpovědi na otázky, které si pokládáte.

 Neváhejte napsat své návrhy pro témata, se kterými byste se chtěli na stránkách setkat. Tak se stanete spoluautory blogu, který bude díky vám živější a jednotlivé články budou pro vás nejenom zajímavější, ale také vám budou moci lépe posloužit.

Chtěla bych, aby vám blog přinesl užitek a pomohl vám žít zdravěji a lépe.

Těším se na vaše podněty.

Bronya

PS: A nebojte se psát k jednotlivým článkům své připomínky. Vaše komentáře jsou pro mě velmi důležité. A nejenom pro mě. Mohou pomoci i ostatním v řešení jejich problémů.

Foto: náhled – www.pixabay, druhé foto – Dušan Hyvnar

Napište si o e-book zdarma:

Volné radikály, antioxidanty a já

Neradi používáte cizí pojmy a slova, kterým nerozumíte? Já rozhodně! A tak jsem se vydala pátrat po obsahu slov \"volné radikály\" a \"antioxidanty\". 

Jak se to odrazilo v mém životě? Přečtěte si v mém prvním e-booku, který jsem si sama pro sebe napsala. Budu šťastná, když přinese užitek i vám.

Bronya

Jak naložím s Vaší e-mailovou adresou?

Poskytnutím e-mailové adresy souhlasíte s občasným zasíláním novinek. O svou e-mailovou adresu nemusíte mít obavy, je u mě v bezpečí. Jsem sama správcem své e-mailové databáze a nikomu dalšímu Vaše osobní údaje neposkytuji.

Pokud si nepřejete ode mne dostávat žádnou poštu, můžete mi kdykoli napsat a Vaši adresu z databáze vymažu.

Děkuji Vám za Vaši důvěru.

Komentáře
  1. Katarína napsal:

    Milá Broni, já se těším na všechny tvé články! Všechno, co zde popisuješ mě zajímá! 🙂 Když bych si mohla vybrat, co jako první, tak bych chtěla povzbudit v běhání. Už dlooouho jsem nešla běhat a také mě láká běh na boso, dokud ještě není zima. Na co si dávat pozor při prvním výběhu nebo výběhu na boso? Těším se! 🙂

    • b.hyvnarova@seznam.cz napsal:

      Děkuji Ti, Katko, za námět. Napíšu.

      Ono to chvilku trvá – tak abys už mohla začít, mám pro Tebe k bosému běhání jeden tip:

      Můžeš si v parku najít dva stromy a projít si mezi nimi osmičku. Zjistíš, jestli tam není něco, co by Ti mohlo při běhání vadit, pak se vyzuj, projdi si to ještě jednou a potom hurá do toho!

      Běh naboso je trochu jiný než v botách – člověk přirozeně nenašlapuje na patu, ale měkce přes přední část chodidla.

      Běhání naboso je lahoda nejenom pro nohy, ale i pro moje záda – po takovém běhu nebolí.

      Tolik pro začátek – a můžeš, Katko, vyrazit. Pak napiš, jak se Ti běželo. 🙂

      PS: Hlavně to na začátek nepřežeň, jsou zapojené jiné svalové skupiny, než při „obutém“ běhu a svaly si musí zvyknout.

  2. Katarína napsal:

    Moc děkuji Broni za tip! Vyzkouším! A dám vědět! 🙂

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Rubriky
  • Už jsou čtyři – přibyl nápoj s mangem
  • Přečtěte si také:
  • Archivy
  • Cesta ke každodenní svěžesti
  • Klikni na obrázek
  • Balíček nejoblíbenějších produktů
  • Po náročném dni
  • Aloe vera gel bez konzervačních látek, lepku a cukru
  • E-booky zdarma

    Těší mě, že navštěvujete můj blog.
    Jako poděkování jsem pro Vás připravila dva elektronické sešitky –  e-booky, o které si můžete napsat tady:
    https://zdraveji-bronya-gill.cz/zdarma/

  • Zubní gel bez fluoru
  • Energie nejenom pro sportovce